• יו"ר: פרופ' יוחאי אדיר
  • מזכיר ונציג ישראל ב-ERS: ד"ר אמיר בר שי
  • גזברית: ד"ר דניאל בן דיין
  • חברת ועד, עורכת האתר: ד"ר מיכל שטיינברג
  • חבר ועד: ד"ר דרור רוזנגרטן
קורונה בישראל

רופאה מתמחה במחלקה פנימית: "תנאי העבודה במשבר הקורונה הם טובים יותר"

ד"ר דנה כגנסקי מ"אסף הרופא-שמיר" מבקשת בפוסט שפרסמה ברשת: "אל תחזירו אותנו לעבודה במשמרות של 26 שעות – במתכונת החירום הרופאים עייפים פחות וקשובים יותר"

הרופאים יחזרו בקרוב לעבוד במתכונת של 26 שעות תורנות ברציפות. צילום: נתי שוחט/ פלאש 90

ד"ר דנה כגנסקי, מתמחה בבית החולים אסף הרופא שמיר, קראה בפוסט אודיו שהעלתה לרשת פייסבוק "ללמוד מתנאי העבודה המשופרים שניתנו לרופאים בימי הקורונה ולא לחזור לתנאי העבודה שמלפני המשבר שכללו משמרות של 26 שעות".

לדבריה, "אני מוצאת נקודת אור מאוד גדולה בתוך משבר הקורונה. אני חושבת שרוב הרופאים גם חשים בזאת. המתכונת שהיתה עד הקורונה היתה של תורנויות בנות 26 שעות כאשר רופא אחד נשאר במחלקה ועבד במשך יממה שלמה בלי לנוח.

"אני מתמחה בפנימית, מחלקה שבדרך כלל יש בה 45-40 מטופלים וביניהם גם כאלה הנמצאים במסדרונות. זו סיטואציה שבה רוב המטופלים רואים רופאים עייפים מאוד אחרי המון שעות עבודה. אבל משהו השתנה במתכונת הקורונה.

"הרופאים עובדים כעת במתכונת חירום, במשמרות של 12 שעות בלבד - מה שמאפשר להם להיות עייפים פחות, אבל מרוכזים יותר וקשובים יותר למטופליהם.

"הרופאים כבר קיבלו הודעה שבקרוב יחזרו שוב לעבוד במתכונת הקודמת, כאמור של 26 שעות תורנות ברציפות. במשך הרבה שנים כל הרופאים היו במאבק לקיצור התורנויות - זה משהו שקיים עתה. אנחנו לא יכולים לשבות. אנחנו לא כמו עובדי מדינה אחרים שיכולים עכשיו לשבות ולא לבוא לעבודה ולהילחם על התנאים שלנו.

"אני חושבת שאין משהו כרגע יותר חשוב במדינה מלהבין שעבודת הרופאים במתכונת שהיתה קודם היא לא לטובת אף אחד - בטח ובטח שלא לטובת החולים. אנחנו לא יכולים להילחם על זכותנו ולשבות. אנחנו צריכים שאחרים יילחמו על התנאים שלנו".

נושאים קשורים:  ד"ר דנה כגנסקי,  נגיף הקורונה,  מחלקות פנימיות,  משמרות,  תנאי עבודה,  מתכונת חירום,  חדשות,  קורונה,  קיצור תורנות
תגובות