• יו"ר: פרופ' יוחאי אדיר
  • מזכיר ונציג ישראל ב-ERS: ד"ר אמיר בר שי
  • גזברית: ד"ר דניאל בן דיין
  • חברת ועד, עורכת האתר: ד"ר מיכל שטיינברג
  • חבר ועד: ד"ר דרור רוזנגרטן
קורונה בישראל

בדיקות המעבדה לאימות נגיף הקורונה יבוצעו במהלך כל היממה ובסופי שבוע

המעבדות לזיהוי הנגיף יעבדו מסביב לשעון במטרה לבצע מדי יום יותר מ-2,000 בדיקות לאבחון חולי קורונה

עמדה לבדיקת הנגיף. צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

המעבדות לבדיקות אימות לנגיף הקורונה יעבדו 24 שעות ביממה וגם בסופי השבוע כדי להגיע לפחות ל-2,000 בדיקות ביום. כך מסר בסוף השבוע ד"ר אורי קלינר, סגן ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות. מאז תחילת ההתפרצות, כאשר הנגיף הגיע לישראל, בוצעו רק כ-5,800 בדיקות בסך הכל.

ד"ר קלינר אמר: "משרד הבריאות מתכוון להרחיב מהיום את הקריטריונים לבדיקות לשלילת הימצאות נגיף הקורונה. במעבדות בודקים כיום בערך 600 ביום, נתחיל לבצע 2,000 בדיקות ביום והשאיפה להגיע אפילו ליותר. במעבדות יעבדו בוקר, ערב וסופי שבוע כדי לאבחן כמה שיותר חולים".

עוד אמר ד"ר קלינר: "הצלחנו לעכב את קצב הגעת נגיף הקורונה לארץ, אבל אנחנו רואים כבר מה קורה באירופה ומבינים מה מצפה לנו. בשלב מסוים, כשהחולים יגיעו למאות, לא יהיה עוד אפקטיבי לפרסם את החקירות האפידמיולוגיות והמקומות שכל אחד מהחולים היה בהם. ניאלץ לפעול בצעדים נוספים להגבלת מגע: בתי ספר, תחבורה ציבורית והתקהלות".

משרד הבריאות חזר והבהיר כי הצו לגבי איסור ההתכנסות של עד 100 איש שנכנס לתוקף כולל איסור גורף לכלל האירועים, לרבות חתונות, חגיגות בת מצווה ובר מצווה, לוויות וכן התכנסויות בחלל הסגור ובחלל הפתוח.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  אבחון,  בדיקות מעבדה,  ד"ר אורי קלינר,  מגיפה,  קורונה
תגובות