• יו"ר: פרופ' יוחאי אדיר
  • מזכיר ונציג ישראל ב-ERS: ד"ר אמיר בר שי
  • גזברית: ד"ר דניאל בן דיין
  • חברת ועד, עורכת האתר: ד"ר מיכל שטיינברג
  • חבר ועד: ד"ר דרור רוזנגרטן
נגיף הקורונה

"וושינגטון פוסט": ההתפשטות במדינת ניו יורק החלה בקהילה האורתודוקסית

על פי הדיווח בעיתון האמריקאי הפופולרי, עורך דין יהודי העובד במרכז מנהטן ומתגורר במחוז ווסטצ'סטר היה הראשון בניו יורק שאובחן כחיובי לנגיף הקורונה

ישיבה יוניברסיטי בניו יורק. צילום: ויקימדיה

עד כמה בעייתית, ובמישורים לא רפואיים ישירים, עלולה להיות התפשטות נגיף הקורונה בארה"ב, ניתן ללמוד מדיווח שפורסם בסוף השבוע ב"וושינגטון פוסט". בעוד מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, ממשיך לדבוק בהכרזה כי התפשטות הקורונה הואטה, על פי דיווח שפורסם הקורבנות האחרונים של הנגיף בניו יורק נדבקו עקב התפשטותו דרך קהילות אורתודוקסיות כמו רושל ו-ווסטצ'סטר, שם יהודים רבים פוקדים מסעדות כשרות, בתי ספר, בתי כנסת, משתתפים בחתונות, בחגיגות בר מצווה ובלוויות.

בדיווח נמסר כי המאובחן הראשון בניו יורק כחיובי לנגיף היה עורך דין יהודי העובד במרכז מנהטן ומתגורר במחוז ווסטצ'סטר בפרברי העיר. בתוך פחות מ-48 שעות אובחנו כחיוביים גם אשתו, שני ילדיו ושכנו שהסיע אותו לבית החולים. בעקבות הסיפור המשפחתי נסגרו בתי ספר יהודיים ובתי כנסת. תושבי האזור היהודים, אחד הצפופים בכל מדינת ניו יורק, נכנסו לחרדה. בעלים של מסעדה אסיאתית כשרה בעיירה סמוכה סיפר כי רוב לקוחותיו חדלו לצאת מבתיהם ונמצאים תחת הסגר ביתי גם כאשר לא פיתחו תסמינים.

בדיקה אפידמיולוגית נערכה לחמישה עובדים במשרדו של אותו עורך דין. כולם הוכנסו לבידוד ביתי ובעקבות זאת בודדו גם חבריו הקרובים הלומדים ב"ישיבה יוניברסיטי" וחבריהם במעגל השני.

למרות העלייה היומיומית במספר הנדבקים בניו יורק, הגופים הרשמיים מנסים להרגיע את המשתמשים שהביעו חשש מנסיעה ברכבת התחתית ובאוטובוסים. "אין אינדיקציה שהנסיעה ברכבת התחתית בקרבת אדם שנדבק בנגיף גורמת להדבקה", הכריז נציב הבריאות של העיר ניו יורק.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  ניו יורק,  וושינגטון פוסט,  מגיפה,  חדשות
תגובות