• יו"ר: פרופ' יוחאי אדיר
  • מזכיר ונציג ישראל ב-ERS: ד"ר אמיר בר שי
  • גזברית: ד"ר דניאל בן דיין
  • חברת ועד, עורכת האתר: ד"ר מיכל שטיינברג
  • חבר ועד: ד"ר דרור רוזנגרטן
נגיף הקורונה

מספר חולי הקורונה בישראל עלה לעשרה – תשעה מאושפזים

מספר מקרי הקורונה בכל העולם מאז תחילת ההתפרצות עומד כבר על יותר מ-89 אלף איש | בברלין ובניו יורק אובחנו חולים ראשונים | מספר מקרי המוות ב-68 מדינות חצה את ה-3,000

טיהור החנות באור יהודה. במשרד הבריאות מנסים לאתר אנשים שהיו במגע עם החיילת שנדבקה ממנהל החנות. צילום: פלאש 90

סך מניין חולי הקורונה בישראל עלה לעשרה (תשעה מאושפזים ואחד שכבר החלים ושוחרר), כאשר עוד שלושה מקרים חדשים הועברו אתמול (א') לבידוד ב"שיבא". שניים משלושת המקרים החדשים הם תושבי דרום הארץ שחזרו מאיטליה. הם לא נדבקו בנגיף בארץ, מסר הבוקר משרד הבריאות בתום החקירה האפידמיולוגית.

החולה השלישית - חיילת ששהתה בחנות שבעליה אובחן כחולה עוד בשבוע שעבר, גם הוא לאחר שחזר מאיטליה. הוא שהה בחנותו זמן מה כשהוא למעשה כבר בגדר נשא וחולה, מוקף בקונים ובעובדים אחרים, לפני שנשלח לבידוד. עתה מנסה משרד הבריאות לאתר עוד אנשים שהיו במגע כלשהו עם אותה חיילת לפי מסלול התנועה שלה שכלל המתנה בתחנת אוטובוסים ונסיעה באוטובוס בקו לאור יהודה ושהות בקניון.

דיווחים על חולי קורונה גם בצ'כיה ואיסלנד

נכון לבוקר זה (ב') מספר מקרי הקורונה בכל העולם מאז תחילת ההתפרצות עומד כבר על 89,081, מספר המחלימים – 5,148 ומספר מקרי המוות מהמחלה מתחילת ההתפרצות – 3,057 איש.

הנגיף שממקד אליו תשומת לב כלל עולמית זוהה ב-68 מדינות עד כה, כאשר כל המקרים החדשים שהצטרפו לרישום ביממה האחרונה עומד על 693 ומספר המתים החדשים מהיממה האחרונה בכל העולם – 48.

בסין, רק 202 מקרים חדשים של חולים ונשאים אובחנו ביממה האחרונה ו-42 נפטרו. סך המתים במדינה זו: 2,912. ביפן - 256 מקרים, שישה מקרי מוות. בסינגפור 106 מקרים (מהם כבר החלימו 74).

בדרום קוריאה עלה מספר מקרי הקורונה ל-4,212, מהם 476 הם חדשים. כלל המתים במדינה זאת – שישה. בשלב זה רק 30 מקרים החלימו. שלטונות המדינה פתחו במאמץ לאתר את "האשמים בהתפרצות הנרחבת" והרשויות הודיעו שייחקר ראש הכנסיה הנוצרית בעיר דגו. הוא עלול להיחקר ב"חדש לרצח". התנהלות הכנסייה אפופת המסתורין הזאת, על טקסי הפולחן והאמונות המוזרות שלה, עוררה זעם משום שמנהיגה ובכירים נוספים הסתירו את שמות החולים בקרב חברי הקהילה ובכך הקשו על שלטונות הבריאות לעצור את התפשטות הנגיף ואת שרשרת ההדבקה.

באיטליה, המוקד האירופאי העיקרי, עלה מספר המקרים ל-1,701 ומספר המתים מהמחלה – 41. עד כה רק 83 מהחולים החלימו. בצרפת 130 מקרי קורונה וכך גם בגרמניה - מקרה ראשון אובחן הלילה בברלין. בספרד עד כה 84 מקרים – חמישה עדיין במצב קריטי. באיראן מניין החולים עלה ל-978 ומספר המקרים המדווחים רשמית – 54.

בארה"ב 87 מקרים, 12 חדשים מהיממה האחרונה, מקרה מוות שני. המקרים החדשים דווחו מניו יורק - מקרה ראשון אחד ושניים ראשונים בפלורידה. גורמי בריאות בארה"ב הדגישו הבוקר כי "נראה שהתפשטות הנגיף עתה היא כבר התפשטות קהילתית".

לרשימת המדינות החדשות שמהן מגיעים הדיווחים השוטפים על תחלואה ותמותה מהנגיף הצטרפו ביממה האחרונה: צ'כיה - שלושה מקרים - כולם קשורים באנשים שחזרו מאיטליה, איסלנד והרפובליקה הדומיניקנית.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  מגיפה,  חדשות,  התפשטות מחלה
תגובות