• יו"ר: פרופ' יוחאי אדיר
  • מזכיר ונציג ישראל ב-ERS: ד"ר אמיר בר שי
  • גזברית: ד"ר דניאל בן דיין
  • חברת ועד, עורכת האתר: ד"ר מיכל שטיינברג
  • חבר ועד: ד"ר דרור רוזנגרטן
חדשות

בשבת ייכנס לתוקף החוק המורחב האוסר עישון במקומות ציבוריים

מזכיר איגוד רופאי בריאות הציבור, ד"ר חגי לוין: "הרחבת האיסור על העישון במקומות הציבוריים חשובה להגנה על בריאות הציבור כולו"

למרות שמחרתיים, שבת 1 בספטמבר, ייכנס לתוקף החוק המרחיב באופן ניכר את האיסור החל על העישון במקומות הציבוריים, עדיין לא ברור כיצד הוא בכלל ייאכף. הסיבה: האכיפה נמסרה לידי הרשויות המקומיות אלא שדו"ח של משרד הבריאות מ-2017, שנמסר לסגן השר יעקב ליצמן, מציג בעניין זה תמונת מצב עגומה למדי: 211 רשויות כלל לא דיווחו למשרד על פעילות האכיפה שנקטו, רק 46 הודיעו על כך שנעשית בהן פעילות אכיפה כפי שמחייב החוק בטרם הורחב, 21 דיווחו למשרד הבריאות שכלל לא קנסו מעשנים.

"ישראל היום" המדווח על כך הבוקר (ה') הביא את תגובת מזכיר איגוד רופאי בריאות הציבור, ד"ר חגי לוין, לקראת כניסת החוק לתוקפו: "הרחבת האיסור על העישון במקומות הציבוריים חשובה להגנה על בריאות הציבור כולו".

על פי החוק המורחב, פקחי רשויות מקומיות, סדרנים בבתי חולים ובמרפאות והמשטרה יוסמכו לתת דו"חות על עישון במקום ציבורי: 1,000 שקל למעשן ו-5,000 שקל לבעלים של אותו מקום ציבורי שבו בוצעה ההפרה.

בסוף מאי אישרה ועדת הבריאות של הכנסת את הרחבת החוק הקיים בהיקף שלא היה עד כה. הוא יחול על כל משרדי הממשלה, בתי המשפט, משרדיהן של מועצות דתיות, רשויות מקומיות, שטחי בתי החולים והמרפאות. כמו כן האיסור חל על אולמות וגם על הופעות, כינוסים והפגנות וכל מקום שבו מתאספים יותר מ-50 איש לאירוע המתקיים תחת כיפת השמיים. האיסור חל מעתה על שטחים ליד בריכות שחייה ציבוריות, מגרשי ספורט, איצטדיונים, מתקני כושר גופני באוויר הפתוח, גני שעשועים, גני חיות, כניסות לגני ילדים ובתי ספר וחניונים תת קרקעיים.

נושאים קשורים:  עישון,  החוק למניעת עישון,  איגוד רופאי הציבור,  חדשות,  איסור עישון במקומות ציבוריים
תגובות
אנונימי/ת
31.08.2018, 10:04

סליחה אבל הידיעה הזו היתה צריכה להתפרסם במדור הבדיחות ולא כידיעה כפי שהיא. בדיחות כאלה כבר שמענו הרבה. מי יאכוף? ומי אכף עד כה? יושבים בבית קפה שיש לו גם מרפסת והכל מלא עשן כאילו יושבים בארובה של חברת חשמל ואין מושיע. גם לתקנות האלה לא יהיה אוכף וכלן יחד יזכו לקבורת חמור שנאמר. וחבל

31.08.2018, 17:47

?