• יו"ר: פרופ' יוחאי אדיר
  • מזכיר ונציג ישראל ב-ERS: ד"ר אמיר בר שי
  • גזברית: ד"ר דניאל בן דיין
  • חברת ועד, עורכת האתר: ד"ר מיכל שטיינברג
  • חבר ועד: ד"ר דרור רוזנגרטן
חדשות

פרופ' אורן פרוכטר מונה למנהל המחלקה למחלות ריאה במרכז הרפואי "וולפסון"

פרופ' פרוכטר מחליף בתפקיד את ד"ר ישראל פריאל, שפרש לגמלאות; "אנחנו לקראת בנייתה של מחלקת ריאות חדשה, שתהייה השנייה בגודלה בישראל"

פרופ' אורן פרוכטר, מנהל המחלקה למחלות ריאה במרכז הרפואי וולפסון (צילום: ברק נונא / יח"צ)

פרופ' אורן פרוכטר מונה למנהל המחלקה למחלות ריאה במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון. פרופ' פרוכט מחליף בתפקיד את ד"ר ישראל פריאל, שפרש לגמלאות.

פרופסור פרוכטר הוא פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. הוא יליד חיפה, בוגר בית הספר הריאלי העברי, וסיים את לימודי הרפואה במסגרת העתודה האקדמאית בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית ו"הדסה" ירושלים בשנת 1993.

לאחר שירותו הצבאי התמחה ברפואה פנימית ובמחלות ריאה במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה. את שתי ההתמחויות סיים בהצטיינות. לאחר שהשתלם בברונכוסקופיה במרכז הרפואי המוביל באירופה בהיידלברג וצבר ניסיון בביצוע פרוצדורות אבחנתיות וטיפוליות, החל ב-2009 בתפקיד סגן מנהל המערך למחלות ריאה בבית חולים "בילינסון" ומנהל יחידת הברונכוסקופיות במרכז הרפואי "רבין" בקמפוס

לפרופסור פרוכטר ניסיון קליני-מחקרי עשיר. הוא השתלם במחקר ב-NIH (מכוני הבריאות הלאומיים של ארה"ב) בשנים 2003-2002, ועד כה פירסם קרוב ל-80 מאמרים בעיתונות הרפואית הבינלאומית.

בכנסי איגוד רופאי הריאה בישראל וכן בכנסים שמארחות החברות לרפואת ריאה של ארה"ב ואירופה, מרבה פרופסור פרוכטר להציג תיאורי מקרים ומחקרים מקוריים. תחומי העניין המיוחדים של פרופסור פרוכטר הם: אבחון סרטן ריאות בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה וכן אבחנה וטיפול בנוזל בקרום הריאה.

פרופסור פרוכטר חבר בהסתדרות הרפואית בישראל, בחברה הישראלית לרפואת ריאות ובהאגודה האמריקאית לברונכולוגיה ורפואת ריאות פולשנית.

על תוכניותיו במחלקת הריאות ב"וולפסון" אמר: "אנחנו לקראת בנייתה של מחלקת ריאות חדשה, שתכלול מיטות טיפול נמרץ נשימתי ומיטות אשפוז. היא תהייה השנייה בגודלה בישראל. אנו נערכים להרחבת הפעילות במחלקה למחלות ריאה בתחומים הבאים: ביצוע פעולות ברונכוסקופיות מורכבות שיכללו שימוש בציוד החדיש ביותר, הכולל מכשיר אולטרה-סאונד אנדוסקופי לדגימה של גידולים בבית החזה, מכשיר הקפאה עמוקה המאפשר לקיחת דגימות נרחבות מרקמת הריאה וכן מכשיר צריבה חדיש, לפתיחת דרכי האוויר במקרים של גידולים חוסמים.

"הפעולות המורכבות יבוצעו בחדר ניתוח בשיתוף עם מומחי מחלקת ההרדמה וכן מומחים בטיפול זעיר פולשני למחלות ריאה חסימתיות כרוניות ואסתמה. כמו כן, נבצע החדרת תומכנים לדרכי האוויר לשם פתיחתם במקרים של מחלות שפירות וממאירות.

"בנוסף תתבצע במחלקה כבר בעתיד הקרוב הרחבת הפעילות המרפאתית, בהסתמך על מכשיר חדיש לביצוע טיפולים בתפקודי נשימה מורכבים במנוחה ובמאמץ. בנוסף לשיתוף הפעולה הנדרש מצד רופאי מחלקת ההרדמה, יהודק שיתוף הפעולה בהקשר לפרוצדורות אלו עם מחלקת טיפול נמרץ כללי, כירורגית בית החזה, המכון האונקולוגי ומכון הדימות".

פרופ' פרוכטר הוסיף, כי "היעד הוא להפוך את מחלקת הריאות למרכז מצוינות ברמה ארצית, כדי לתת מענה לכל מגוון מחלות הריאה".

מנהל המרכז הרפואי וולפסון, ד"ר יצחק ברלוביץ, בירך את פרופסור פרוכטר על כניסתו לתפקיד. "כמנהל מערך רפואת הריאות ב-'וולפסון', יתרום פרופסור פרוכטר תרומה חשובה למצוינות ולאיכות השירות הרפואי שהמרכז מעניק למטופליו. אני מאחל לו הצלחה רבה".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  פרופ' אורן פרוכטר,  מחלות ריאה,  COPD,  המרכז הרפואי וולפסון
תגובות
אנונימי/ת
09.11.2015, 19:33

מלח הארץ!

אנונימי/ת
15.07.2016, 11:57

בהצלחה, הרופא המתאים במקום טוב