• יו"ר: פרופ' יוחאי אדיר
  • מזכיר ונציג ישראל ב-ERS: ד"ר אמיר בר שי
  • גזברית: ד"ר דניאל בן דיין
  • חברת ועד, עורכת האתר: ד"ר מיכל שטיינברג
  • חבר ועד: ד"ר דרור רוזנגרטן
חדשות

ליצמן: "הבחירות אינן מסכנות את תקציב סל הבריאות"

דיוני ועדת סל הבריאות מתחילים היום. ליצמן הדגיש כי התקציב שנקבע ל"סל" – 300 מיליון שקל – הוא בהתאם להסכם תלת-שנתי חתום עם האוצר והוא לא אמור להשתנות

דיוני ועדת סל התרופות לשנת 2013 יחלו היום (יום ה'). בראש הוועדה עומד פרופסור יהונתן הלוי, מנהל "שערי צדק". לקראת תחילת הדיונים הבהיר סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כי הקדמת הבחירות לא תגרום לקיצוץ בסל התרופות וכי אין סכנה לתקציב 300 מיליון השקלים שהוקצו כבר לסל התרופות, מאחר שסכום זה נקבע בהסכם תלת שנתי עם משרד האוצר. הוא ציין כי "החולים לא יסבלו חלילה בגלל הבחירות. הוועדה מונתה, וחבריה נקבעו. בפתיחת הדיונים אין כל שינוי או עיכוב".

מסתמן כי בין התרופות שעליהן ייערך דיון בוועדת הסל נמצאות התרופות הבאות:
דלירספ (Daliresp) – תרופה חדשנית לחולי COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית) קשה. מטרת התרופה להתפחית התלקחויות של המחלה. אושרה על ידי ה-FDA וה-EMEA (שם נוסף לתרופה זאת: Roflumilast).

פולוטין (Folotyn) – תרופה חדישה לטיפול בסרטן מסוג Peripheral T-Cell העמיד לטיפולים כימותרפיים מקובלים. אושרה על ידי ה-FDA לטיפול ספציפי בסוג סרטן זה (שמה הנוסף: Pralatrexate).

נושאים קשורים:  חדשות,  מחלת ריאות חסימתית כרונית,  סל התרופות,  פרופסור יהונתן הלוי,  דלירספ,  פולוטין,  שר הבריאות יעקב ליצמן
תגובות